Otevřený dopis k soupiskám týmů

Vážení kapitáni a manažeři týmů,

Píši vám s ohledem na problém se soupiskami týmů,. Narážím na vyjádření jednoho z rozhodčích:
„Stalo se mi, že do utkání chtěli naskočit hráči, kteří hrají za jiný tým a to dokonce i ve stejné soutěži. Vím, že letos se soupisky neodevzdávaly, stejně jako tak vím, že spousta týmů má problémy se „šířkou kádru“. Osobně jsem dosud toleroval, pokud hráč hraje např. 1.ligu a pak jde s někým ve druhý.. Ale aby někdo nastoupil za dva různé týmy ve stejné lize (a ještě dokonce ve stejný den),to je minimálně z mého pohledu znatelné narušení regulérnosti soutěže…“
Kapitáni, soupisky jste odevzdávali a jediný důvod proč jste je odevzdávali je, abych věděl, že máte dostatečně široký kádr, abyste byli schopní odehrát ligu. Já ani rozhodčí nejsou nějací policajti, kteří budou kontrolovat totožnosti hráčů a porovnávat je se soupiskami. A chápu, mohou přijít zranění a nemoci, takže pokud máte problémy s kádrem řeknete jednou kamarádovi, aby si šel zahrát, ale pokud to děláte systematicky, tak to úplně v pořádku není!!! Určitě se ve vašem okolí najde někdo jiný, kdo Jarov ligu ještě nehraje, koho můžete doplnit na soupisku.
Pro hráče, kterých se to týká: Chápu, že si chcete zahrát, nebo pomoct kamarádovi, ale každý hráč hraje za svůj tým a pokud hrajete za jiný tým je to proti duchu pravidel Jarov ligy. Tak prosím příště kapitána cizího týmu odmítněte.
Přijde mi to trošku absurdní a dětinské tento problém vůbec řešit – prosím respektujte pravidla Jarov ligy a hrajte FAIR PLAY!!!
Jiří Kotáb
správce Jarov Ligy